İtalya ve Coronavirus: fiyatlar üzerindeki sonuçlar

Birçok uluslararası gazetede görüldüğü gibi, bu sabahtan beri, tüm İtalyan yarımadası tamamen zırhlıdır. Tüm dünyayı dizlerine getiren bir salgın içermeye çalışmak için güçlü bir önlem. İptal edilen uçuşlar, belediyeler arasında sadece aşırı zorunluluk halinde ve malzeme için seyahat. Kısacası, çoğu `` evde kalıyorum '' tarafından çağrılan kararname, yaygın fenomenin kritikliğini tam olarak aktarıyor.

"Güzel Yarımada" ile birlikte, diğer komşu ülkeler de oldukça katı güvenlik önlemleri alıyorlar. Ama bizi ilgilendiren ve özellikle ilgilenilmesi gereken şey COVID-19 ile emlak piyasası arasındaki ilişkidir. Ayrıntılı olarak, böyle ciddi bir karardan sonra İtalyan emlak piyasasında Coronavirus ile ilgili sonuçlar ne olacak?

Oldukça kapsamlı bir cevap vermek için, sektördeki ana uzmanlara, bize net bir genel bakış sunmak ve İtalyan emlak piyasasının sahip olacağı ana yansımalara olabildiğince yakın olmak için zemin bıraktık.

Bildirilenlere göre, İtalyan GSYİH'sinin önceki tahmininde 3,3 puan artarken, şu anda yüzde 2,8'den bahsediyoruz. Virüsün dünya çapında yüzde bir puana ulaşan etkisi. (her zaman GSYİH açısından). Euro bölgesi ise yine de% 0,5 büyüme bekliyor. Ancak İtalya, tüm yavaşlama için en yüksek fiyatı ödüyor (neyse ki henüz durgun değil).
Ancak 24 saatten daha kısa bir süre önce uygulanan politika, nüfusun sağlığını korumak ve virüsün çoğalmasına karşı, muhtemelen zararını sınırlamaya hizmet edecektir. Emlak düzeyinde bile.

İtalyan gayrimenkulüne girmeden önce, Avrupa gayrimenkul piyasasına genel bir bakış sunmaya çalışacağız. Avrupa'daki konut sektörünün fiyatlarda yavaşlama olması muhtemeldir. İspanya ve İrlanda gibi bazı bölgelerde bu aşamaya ulaşılmıştır. Bununla birlikte, uluslararası ekonomiyi kaldırmak için herhangi bir teşvik eksikliğinin olmayacağı dikkate alınmalıdır. Avrupa Merkez Bankası gibi, oranları çok cazip seviyelerde tutarak destek almaya devam edecektir.

Şimdi COVID-19'un yayılmasından en çok etkilenen ülkelerden birine girelim. İtalyan gayrimenkulünü nasıl görüyorsunuz? Muhtemelen ne kadar okumak istediğinize şaşıracaksınız. Mevcut kritik durum, ulusal topraklarda emlak fiyatlarında artışa neden olabilir. Geçen yıl kaydedilen% 0.5'lik (çok düşük% 0.1'e karşı)% 0.5'lik bir artıştan bahsediliyor. Ancak potansiyel yatırımcılar İtalya'da bir mülk satın almaya nasıl teşvik edilecek? Çok düşük ekonomik erişilebilirlik ve her şeyden önce yeterli finansman maliyetleri sayesinde. Özellikle yarımadanın en çekici bölgelerinde.

Öte yandan, İtalyan emlak piyasası her zaman, özellikle kritik dönemlerde bile iyileşmesine izin veren dinamizme çok yüksek bir eğilim ile karakterize edilmiştir.

Bu nedenle, bu durumun hala hafifletilmesi umulmaktadır. Bu arada, portalımızda güncel kalmak zorundayız!

Realigro'da ara

 

  Hesap Realigro

  Haber Bülteni

  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram
  2005-2020 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
  Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

   Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

   şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
  BB